Fluctuat nec mergitur III.

27. března 2008 v 23:37 | Ar-lee |  Jednorázové
Fluctuat nec mergitur III.

"Nechápu jak jste mohli..."
"...jen kvůli vám..."
"..nepotřebujeme chránit..."
"...tak se na ní podívej..."
Probudily ji hlasy. stále ležela na ošetřovně a ty lidé se hádali před dveřmi, takže k ní doléhaly jen útržky vět. I to jí stačilo, aby poznala, že se hádá Kate s Clayem, což bylo neobvyklé. Clay byl většinou nemluvný, ale měl určitou autoritu, takže si na něj nikdo nedovolil a teď ho tam pucovala její vlastní sestra, která bylo o hlavu menší a vypadala skoro jako panenka Barbie. Dveře se otevřeli s dovnitř vpochodovala Kate, stále se hádající s Clayem, Aleco, Benny a Malfoy. Na něj se právě obrátila Kathrin.
"Aspoň ty jsi měl mít víc rozumu, když už se Clay zachoval tak nebelvírsky."
"Moje řeč. jenomže je v tom takovej menší háček," Draco se usmíval a vůbec mu nevadilo, že ta dívka před ním zuřila. "On to byl vlastně můj nápad." To už bylo i na Kate moc. Rozkřičela se naplno. Resa jen děkovala bohu, že je ošetřovatelka zrovna pryč. Aby ukončila hádku hlasitě pískla. Všichni se k ní okamžitě otočili.
"Tak fajn. Když už mě vzbudili vaše milé hlásky, tak mi vysvětlete proč jste se , ksakru, hádali!"
"Někdo vyvěsil ve velký síni plakát s názornou ukázkou toho, co se stane každému, kdo nějak ublíží mě, tobě nebo Becce. Ta je teď na koberečku u Kratiknota, jakožto nejrozumnější z nás." Kate ukázala na Malfoye a Turnere, aby poukázala na to, kdo byl ten někdo.
"No a?"
"Pak se našem Tommy a Denis na chlapeckým záchodě," Aleco a Benny se samolibě usmáli. "S hlavou v mísách. Nějakým záhadným způsobem se nemohli dostat ven a záchody se pořád splachovali." Benny se opravdu snažil zakrýt svou pýchu nad dílem, když s tím Resu seznamoval. "Samozřejmě se nemohli utopit," doplnil jej Aleco. v očích měla zase ty své jiskřičky. Arthová nemohla jinak, než se rozesmát. Sestra se na ní chvíli dívala, ale pak se začal smát i ona. Po chvíli nebyl nikdo, kdo by se udržel na nohou.
"To - není - vtipný," vysoukala ze sebe Kate mezi tím, co lapalo po dechu. Všichni se uklidnili, ale jakmile se na sebe podívali přišla všechna snaha vniveč.

Draco sebou trh. Nepamatoval si, kdy usnul, ale ve snech vzpomínal. Tuhle vzpomínku měl rád. Tam ho brali jako sobě rovného. Najednou se ozvalo Jeho znamení. Vzdychl. Někdy proklínal den, kdy poslechl otce a přidal se k Němu. Ale teď... Kdyby nebyl Smrtijedem nikdy by se nesblížil s Theresou. Cítil se, jako by to bylo poprvé, co byl s dívkou. Sice spolu neprožili nic víc, než jen pár polibků, ale právě to bylo nádherné. Znamení se rozpálilo ještě víc. Nechtěl odejít bez rozloučení a tak pomalu probudil dívku, která mu spala v náručí.
"Resie, vstávej. No tak, lásko..." odhrnul ji vlasy z krku a políbil ji tam.
"Draco," vzdychla.
"Musím jít. Volá nás," zašeptal ji do ucha a vstal. Pevně ho chytla za ruku. Bála se, že už nepřijde. Vycítil to.
"Já se vrátím. Neopustím tě." naposledy ji políbil. Pak už jen slyšela vrznutí dveří.

***

"Vstávej, špíno, Pán s tebou chce mluvit," někdo do dívky hrubě kopl. Díky lektvarům se jí sice zahojila vážná zranění, ale stejně to bolelo. Pomalu se začala zvedat, ale to už ji chytly dva páry rukou a táhli ji ven.
"Tak se znovu vidíme, Thereso," usmál se Voldemort. "Doufám, že se ti spalo dobře a neměla jsi špatné sny." Dívka neodpověděla. Věděla, že ať už by odpověděla cokoli, jen by ho to naštvalo.
"Takže začneme jako vždy, ne? Crucio!" Trvalo dlouho, než se vyřádil. Kupodivu byla dívka při smyslech.
"Dnes tě nebudu mučit dlouho, ale už jsi mě omrzela. Zítra se vše dozvím ať chceš, nebo ne," zasyčel ji do ucha Temný pán. "Odveďte ji!"
Tvrdě ji hodili do cely. Věděla, že ani jeden z těch Smrtijedů nebyl Draco. Tak moc ho teď potřebovala, ale věděla, že přijde až večer. Pomalu, aby si nezpůsobila ještě vetší bolest si lehla do postele.

Dívka seděla u jezera. V klíně měla knížku, ale nedívala se do ní. Hleděla na dva chlapce, kteří ne druhé straně jezera o něčem zuřivě diskutovali.
"Clayi? Tobě se líbí Clay?" ozval se za ní hlas. Trhla sebou a tím si zavřela knihu.
"Sakra, Kate, tohle už mi nedělej. Víš jak jsem se lekla?" Druhá dívka se snažila přestat se smát, ale nešlo jí to.
"Promiň, Reso, ale kdyby jsi se viděla," vysoukala ze sebe poté, co se jí konečně podařilo se uklidnit. Pak se v ní probudila sestra. "Tobě se líbí Clay?"
"Nevím, o čem to mluvíš,"zamumlala mladší dívka a sklonila hlavu, aby její sestra neviděla ten úsměv.
"Víš, Clay...je to můj kamarád, ale není pro tebe. On... jak to říct..." snažila se, ale Resa ji přerušila.
"Clay je jako můj bratr. Mám ho ráda jako bratra." Na Kathrin bylo vidět, že si oddechla.
"Víš, sestřičko, já ho mám ráda, ale není ten pravý na chození. Je to můj kamarád...jeden z nejlepších a jsem ráda, že spolu vycházíte," usmála se starší dívka. Vstala a pomalu odešla ke svým přátelům, kteří ji k sobě volali. Theresa si otevřela knížku, ale nečetla. Dívala se na její stránky a přemýšlela. O Clayovi, Malfoyovi, Kathrin.
"Možná by to chtělo otočit stránku."
"Do háje, Clayi. Už podruhý za pár minut mě někdo vylekal."
"Za pár minut? A za tu dobu, co od tebe odešla Kate jsem si stihl udělat úkoly na přeměňování a lektvary," zasmál se.
"Tak dlouho to nemohlo bejt!" vykřikla a podívala se na západ. Slunce už bylo nízko. Když se její pohled vracel ke kamarádovi na pár minut se zastavil na jiném chlapci. Chlapci s blonďatými vlasy a zeleno-stříbrnou kravatou.
"Ten ne, Resie." zašeptal Clay.
"Cože?" byla zmatená. Nechápala, co tím myslí. Co je na něm špatného.
"Na Draca nemysli. On není ten pravý."
"Jak to myslíš?"
"Víš, jak to myslím. Je nebezpečný," zavrčel. V té chvíli vypadal nebezpečně. Mračil se a v očích se mu hněvivě blýskalo.
"Dobře."

Někdo si lehl vedle ní. Cítila, jak se postel zhoupla a trochu zavrzala. Otočila se k němu čelem. Jemně ji pohladil po tváři.
"Už to nevydržím, Draco," zašeptala. Posadil se. "Musíš to udělat."
"Ne, tohle po mě nemůžeš chtít, Resie. Nemůžu..." Zněl poplašeně. Theresa se také posadil a připravila se na přemlouvání.
"Draco, když to neuděláš, tak to zjistí a všechna snaha mé rodiny přijde vniveč. Nechci, aby zemřeli zbytečně."
"Resie, lásko..." Položila mu ukazováček na rty.
"Ššš..." Pomalu se k němu naklonila a políbila ho. Objala ho kolem krku a přitáhla blíž. Chvíli se chtěl bránit, ale pak se tomu polibku poddal. Dál do něj všechnu svou lásku. Jemně ji položil na postel a nepřestával ji líbat. Milovali se vášnivě a při tom jemně. Dávali do toho všechno, protože věděli, že to může být naposledy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí naše povídky?

Jo, jsou dobré 58% (105)
Nejsou špatné, ale tolik mě nezaujali 26.5% (48)
Hrůza, smažte to! 15.5% (28)

Komentáře

1 Kaitlin Kaitlin | Web | 28. března 2008 v 16:54 | Reagovat

tahle jednorázovka je moc krásná...hezky se četla, děj byl pěkný...líbila se mi...=D vytrhla mě z toho nicnedělání, co právě provádím...A malinko zvedla náladu a probrala mě, opravdu už jsem pomalu usínala..

2 Tlouie Tlouie | 29. března 2008 v 6:38 | Reagovat

áááá zlato to je prostě skvělý, teda já sem teď zjistila že většinu z toho už sem četla, ptž si mi to posílala, ale prostě nádhera... tak hele, když to mám tak nějak rozebrat, abych řekla pravdu netušim, proč když se jenom podívala na Draca, hned ji Clay informoval že to není ten pravej, teda jako, to se na něj nesmí ani dívat?:-D a jako já nevim co bych k tomu měla říct, prostě to napiš tak, jak si včera říkala a bude to dokonalý... protože todle je N-Á-D-H-E-R-N-Ý

3 Ar-lee Ar-lee | 29. března 2008 v 12:38 | Reagovat

Moc vám děkuju.

4 Rossian Rossian | 31. března 2008 v 23:31 | Reagovat

Musím souhlasit tohle se Ti povedlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama