Konečně zpátky - 1. Kapitola

20. března 2008 v 8:31 | Tlouie |  Zakázané ovoce
1. Kapitola - Konečně zpátky

Pohledný chlapec tlačil vozík se svými věcmi přes nádraží King Cros´s. Došel k přepážce mezi nástupišti devět a deset. Rozhlédl se kolem sebe, jestli ho nepozoruje některý z mudlů. Uviděl ženu stojící opodál, jak se na něj mračí. Za jejími zády se náhle objevil téměř čtyřicetiletý muž, který byl přesnou kopií mladého chlapce, akorát ve starším vydání. Měl černé vlasy, které mu spadaly na ramena. Několik neposlušných pramenů mu spadlo do jeho šedých očí. Když uviděl svého syna, odhrnul si vlasy z obličeje a zašklebil se na něj. Chlapec jen vyplázl jazyk a zamával. Žena se zamračila ještě víc a zvolala: "Siriusi Blacku, přestaň se chovat jako malé dítě!!!"
Pak se ještě káravějším pohledem ohlédla na svého manžela, který ihned nahodil vážný výraz.
Chlapec se otočil a prošel přepážkou, najednou se objevil na pro něj už tak dobře známém nástupišti 9 ¾. Ještě stihnul zahlédnout svého bratra Reguluse, který právě s dalšími žáky Zmijozelu nastupoval do vlaku, když mu najednou skočil zezadu na záda a málem ho povalil.
"Nazdar Tichošlápku, konečně tě zase vidím."
Black se ohlédl a na svého nejlepšího kamaráda s jeho černými rozčepýřenými vlasy jak na něj šťastně kouká hnědýma očima. Za ním stáli další dva chlapci, jeden hnědovlasý, který měl v ruce knihu, kterou nejspíš chvilku před tím zavřel a malý obtloustlý kluk s mastnými vlasy, který vše jen s nadšením pozoroval.
"Jamesi!" Vyhrkl šťastně a zakřenil se na něj, "Reme, co to zase čteš? A co ty Červíčku, jak to pořád de?" Přivítal se se všemi. Připadalo mu, jako by je neviděl už tak dlouho, přitom to byli pouhé dva měsíce. Pro něj to ale byli asi ty nejdelší a nejhorší dva měsíce v jeho životě. Připadal si jako v Azkabanu, nesměl se stýkat s žádným ze svých kamarádů a ani jim nemohl posílat sovy. Nejdříve si myslel, že mu ani žádné od nikoho nepřicházejí, později ale zjistil, že všechny vzkazy schovává jeho matka ve svém šuplíku u stolu, aby si Sirius myslel, že na něj všichni zapomněli.
Společně se vydali hledat volné kupé a u toho jim Lupin vyprávěl o knize, kterou má zrovna v ruce.
"Je hrozně zajímavá, je to zvyklostech mudlů a o jejich vynálezech, vždycky mě zajímal život mudlů, ale žádného jsem se na to nemohl vyptávat…" říkal zrovna, když procházeli kolem kupé, v kterém byla mimo jiné dívka s dlouhými rudými vlasy, které měla pro tentokrát svázané v pevném uzlu.
"Tak proč se na to nezeptáš tady Evansový, ta ti jistě ráda odpoví," spustil hned Dvanácterák, když si dívky všiml. Ta na něj upřela své smaragdové oči plné nenávisti: "Odprejskni, Pottere, tady o tebe nikdo nestojí."
"Jo a seš si tím jistá? Mě připadá, že taky tvým kamarádkám vůbec nevadím." Ohlédla se přes rameno a uviděla dvě své přítelkyně, které na střapatého chlapce v brýlích házeli obdivné a zamilované pohledy, probodla je vražedným pohledem a otočila se zpátky k pobertům.
"To nemáte nic jiného na práci? Třeba si utahovat z nějakých prvňáků nebo tak něco?" Optala se s předstíraným zájmem.
"Ale no tak Evansová, ty ses za ty dva měsíce co jsme se neviděli, vůbec nezměnila, pořád se snažíš potlačit své city ke mně" protáhl líně a opřel se o vchod do kupé, čímž se nebezpečně přiblížil k Lily.
"Ty ses taky vůbec za těch pět roků, co tě znám vůbec nezměnil, pořád seš ten sebevědomej, namachrovanej frajírek," odsekla mu a trochu couvla.
"Pět roků? Ách jo ten čas, ale letí viď, jen by mě zajímalo, kolik roků to bude ještě trvat, než si přiznáš pravdu a přijdeš za mnou," mrknul na ní laškovně. "Tak ahoj holky, ještě se uvidíme," zamával dívkám v kupé a vydal se pryč. Zaslechl za sebou ještě, jak se ty dvě stydlivě rozhihňali, protočil oči a naznačil Siriovi, že zvací. Ten si svého kamaráda moc nevšímal, ale otočil se na naštvanou dívku, která ještě pořád stála u dveří, a omluvně se na ní usmál, ta jen pohodila hlavou a zašla dovnitř, při čemž za sebou nezapomněla zavřít dveře.
Zbytek cesty proběhl bez dalších problémů, v poledne nakoupili něco k jídlu a poté si všichni zchrupli. Peter se stále jen podlézavě smál každému vtipu, který Dvanácterák nebo Tichošlápek řekli i když to vlastně ani nebylo vtipné a Remus se zřejmě snažil udělat rekord v počtu přečtených stránek za jeden den.
Konečně se večer dostali do hradu, došli do vstupní síně, usadili se a čekali, až celá slavnost začne. Po chvíli se profesor Brumbál trůnící uprostřed stolu konečně zvedl, aby na sebe upozornil stále ještě mluvící studenty.
"Vítám vás opět v Bradavicích, myslím, že by bylo zbytečné to zdržovat, takže nechť začne slavnostní zařazování." Řekl jednoduše a po jeho slovech vešla do síně profesorka McGonagalová a za ní pochodovali vystrašené děti, kteří pořádně nevěděli, co je čeká.
Když už byli všichni nově příchozí zařazení do svých kolejí, stoupl si profesor znovu: "Gratuluji vám k zařazení," začal a trochu se pousmál. "Doufám, že jste si prázdniny patřičně užili a že jste nabrali dostatek sil do nového ročníku, samozřejmě myslím pouze k učení a k ničemu jinému," pohledem svých pomněnkových očí schovaných za půlměsíčkovými brýlemi zabloudil na partičku čtyř chlapců sedící na samém konci stolu a kteří po něm ihned začali házet nechápavé výrazy.
" Což mi připomíná, pan Filch vám vzkazuje, že jeho seznam zákazů, který je vyvěšen na dveřích jeho kabinetu, byl rozšířen a jeho neznalost nikoho neomlouvá. No a teď bychom se už mohli navečeřet, tedy přeji dobrou chuť," zakončil a s jeho slovy se stoly začali prohýbat pod návalem jídla, někteří prvňáci překvapeně vyjekli, ale po chvíli se také s chutí pustili do jídla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí naše povídky?

Jo, jsou dobré 58% (105)
Nejsou špatné, ale tolik mě nezaujali 26.5% (48)
Hrůza, smažte to! 15.5% (28)

Komentáře

1 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 21. března 2008 v 12:22 | Reagovat

Super :D Poberty mám ráda :)))

Btw.: Promiň, že se ozývám až takhle pozdě. Za to spřátelení bysme s Pájou byly rády, fakt. Přidáme si tě do spřátelených, co nejdřív :DD A díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama