Pravda odhalena - 2. Kapitola

24. března 2008 v 21:52 | Tlouie |  Zakázané ovoce
Mám tady novou kapitolu k Zakázanému ovoci. Sem se dneska totiž činila... A děkuju moc Ar-lee, že mi s tím pomáhá. No tak přeju ať se vám to líbí.

Bylo brzo ráno, černovlasý chlapec spal ve své posteli, na tváři měl úsměv, způsobený snem, který se mu zdál. Když se najednou ozvala rána, s trhnutím se probral svýma šedýma očima zamžoural po pokoji a hledal příčinu toho hluku. Jeho kamarád ležel na zemi v pyžamu a právě se snažil vymotat z deky, ale spíš se do ní zamotával ještě víc. Pokusil se vstát, ale přišlápl si cíp deky a spadl opět na zem. To už vzbudilo i zbylé osazenstvo pokoje a začali se popadat za břicho smíchy z té podívané.
Sirius nemohl popadnout dech, jak se smál, ale pak se přemohl a se zájmem v hlase se zeptal: "Proboha jak se ti to povedlo?"
"No jak asi, s fanfárami a vlaječkami, ne? A přestaňte se mi laskavě tlemit, tak sem spadl z postele no, to je toho." Hodil jedním polštářem, na který dosáhl po Remusovi. Díky tomu začala jejich tradiční polštářová bitva.
Asi po hodině se konečně všichni vyhrabali z pokoje a šli na snídani do velké síně, která už byla plná. Něco ale bylo jiné, všichni byli otočení ke středu Nebelvírského stolu. Poberti se usadili na samý kraj a dali se do snídaně. Zatímco Červíček se cpal, jako by nejméně tři roky nejedl, Rem si otevřel knihu a u toho sem, tam něco málo přikousnul no a zbylí dva se bavili představením, které se odehrávalo jen kousek od nich.
"Hele nech mojí učebnici na pokoji!" Vykřikla právě bruneta a snažila se dostat knihu zpět.
"Až mu konečně odpovíš," ukázala druhá dívka na černovlasého chlapce s černýma očima, který stál před nimi. Ten se jen rozhlédl a nasadil výraz, který říkal, Já o ničem nevim, na mě nekoukejte.
"A proč ty se o to vlastně zajímáš? Seš snad jeho chůva?" Vyprskla naštvaně, neměla ráda, když jí někdo rušil při snídani a právě proto si vždy u toho četla nějakou knihu, čímž odradila lidi, kteří by na ní chtěli promluvit, ale jak se zdálo, ne vždy to zabere. Zvlášť když je někde v blízkosti Evansová a knihu vám vezme. Pomyslela si hořce.
"Ne, ale je to můj kamarád a on tě pozval na rande, tak by si měla mít dost slušnosti na to, abys mu aspoň odpověděla ne?"
"Ha, tak Srabus se nám zamiloval do milé a mírumilovné Meg, no nebyl by to krásnej pár?" Šťouchl James do svého souseda, který ho stejně nevnímal a naprosto fascinovaně hleděl na zrzku. Když je naštvaná, vypadá ještě mnohem líp, říkal si.
"Buď už zticha, já tvojí pomoc nepotřebuju," ozval se konečně chlapec.
"Ale Severusi, vždyť ona tě tady ponížila."
"Jedinej kdo mě tady ponižuje, seš ty, ty mudlovská šmejdko!" Zakřičel tak nahlas, že to všichni dobře slyšeli a jen se zatajeným dechem čekali, co se bude dít dál. Najednou se kdo ví, odkud objevil další kluk. Namířil svou hůlkou na Snapea a dost naštvaně řekl.
"Odvolej to, dělej."
"Proč bych jako měl?" Odsekl uraženě.
"Tak hele děcka, konec zábavy, de sem McGonagalová, dělejte, schovat hůlky!" Okřikla je Meaghan hned jak přicházející učitelku zahlídla.
James dal svou hůlku za opasek a vyšel z Velké síně, po chvíli ho následovala i Lily a Snape si konečně sedl ke stolu zmijozelů, kam patřil.
"To je dneska vzrůšo co?" zamumlal Petr směrem k Siriovi s plnou pusou. Ten pouze zmateně zatřepal hlavou, aby se konečně probral a odtrhl pohled od dveří, kterými právě zrzka odešla.
***
"Nad čím zase dumeš, Tichošlápku?" Zeptal se James, pozorujíc svého kamaráda. Poslední dobou mu dělal starosti, byl roztěkaný, zamlklý a nesoustředěný. Díky tomu už společně nepodnikali noční toulky, protože Sirius vždy řekl, že nemůže, protože má ještě něco na práci. Vlastně to tak bylo hned od začátku školy. Nevěděl, jestli to není kvůli matce, nebo bratrovi a pokaždé když se ho na to zeptal, jeho kamarád ho pouze odbyl.
"Ale nad ničím, spíš jen tak čumim do blba."
"Jo??? Tak jak to, že si mně teď vůbec nevnímal, když sem ti tady celých pět minut říkal, co Evansová udělala?"
"Cože?" Ožil najednou, čímž na sebe upoutal pozornost i Remuse, který zrovna dělal nějaké úkoly a trochu se usmál. "Co udělala?" Zeptal se teď už klidněji.
"Teda tebe to najednou vzalo, brácho, no normálně si nabrnkla kluka, kterej chodí do Mrzimoru a ještě k tomu hraje famfrpál, no chápeš to? Ona by mě prostě nechtěla, ani kdybych byl ten poslední na naší planetě, já už fakt nevim, co bych měl dělat."
"A víš kdo je ten kluk?"
"Nevim, myslim, že se jmenoval Arnold nebo tak nějak, je to ten jejich brankář, proč?"
"Jen tak, mě to jenom zajímalo," zamumlal a vyhnul se Náměsíčníkovu pohledu. Pak si uvědomil, proč mu to vlastně James říkal a začal dělat moudrýho.
"Hele, tak jí dej trochu času, nedolejzej za ní a uvidíš, že se jí po tom začne stejskat, prostě se k ní chovej jako k ostatním a nebraň se ani jinejm vztahům, ono jí to pak dojde a příjde za tebou, neboj," poradil mu.
"Seš fakt svělej kámoš, díky, tak já du na trénink, mějte se," zavolal za nimi ještě, když odcházel a pak se ztratil za rohem. Sirius se opět uvelebil do svého křesla a chtěl se zase poddat svým myšlenkám, když…
"To bylo od tebe fakt hezký," ozval se Remus.
"Co přesně máš na mysli?"
"To jak jsi mu poradil."
"No je to přece kámoš ne? To většinou kamarádi dělaj."
"Jo, to je sice pravda, ale málo který přátelství přežije i to, když se dva lidi zamilujou do jediný osoby." Black na něj upřel své šedé oči, nemohl uvěřit tomu, co slyšel. Jak na to mohl proboha přijít, říkal si v duchu. A modlil se, aby to nevěděl i James. Remus jako by mu četl myšlenky.
"Ne, ten paroháč to určitě neví, na to tě má až moc rád, aby si toho všiml. A jenom doufám, že se to ani nedozví, to by byl totiž naprostej konec, chápeš?" Nad tou přezdívkou jejich společného přítele se oba museli zasmát.
"Jo, já vim," zamumlal potichu.
Chlapec už jen pokývl hlavou a vrátil se zpět ke svým úkolům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí naše povídky?

Jo, jsou dobré 58% (105)
Nejsou špatné, ale tolik mě nezaujali 26.5% (48)
Hrůza, smažte to! 15.5% (28)

Komentáře

1 Jenisej Jenisej | 10. května 2008 v 23:12 | Reagovat

Nejdřív jsem teda četla Čas návratu a shledání, ale když nepřibývaj kapitoly, tak jsem se pustila do tohodle  :-P

Zatím to vypadá dobře, ale musím se na to vyspat.  Takže někdy příště;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama