Fluctuat nec mergitur IV.

1. dubna 2008 v 18:06 | Ar-lee |  Jednorázové
Fluctuat nec mergitur IV.
Dnes Vám sem přidám i odkaz na jednu píšničku, při které jsme to psala:

Leželi vedle sebe na posteli. Draco ji hladil po vlasech a ona měla hlavu položenou na jeho hrudi. Poslouchala uklidňující tlukot srdce.
"Miluju tě, Thereso..."
"I já tebe, Draco."
"A proto nemůžu," zavrtěl hlavou. Resa se zvedla na lokty a podívala se mu do očí. Chvíli to vydržel, ale pak uhnul pohledem.
"Právě proto musíš," řekla a políbila ho.
"Thereso..."
"Teď nemluv. Líbej mě."
***
Uprostřed noci se dívka vymanila z Dracova objetí. Z kupičky jeho šatů vytáhla hůlku a vyčarovala si skleněnou lahvičku. Do ní uložila pár štříbrno modrých vláken a nechala ji zmizet kouzlem z vysoké bílé magie. To kouzlo ji tak vyčerpalo, že se jen stěží dostala do postele...
***
Ráno ji někdo pohladil po tváři. Otevřela oči a uviděla Dracovu smutně se usmívající tvář.
"Je čas, Resie," zašeptal. Dívka se rychle oblékla a uhladila si své rusé vlasy. Podívala se muži do očí a smutně se usmála. Vydali se temnými chodbami a každou chvíli se navzájem dotkli. Oba věděli, že je to naposledy. Zastavili se až před dveřmi do Síně. Draco je otevřel a Theresa vešla. Vevnitř stáli po obou stranách Smrtijedi a uprostřed seděl Voldemort na svém trůně.
"Rád tě zase vidím, Thereso. Dnes už se dozvím, kde je to, po čem toužím. A řekneš mi to ty..." Dívka se mu poprvé za celý svůj pobyt podívala do očí. Než stačil zareagovat vrhla se na jednoho ze Smrtijedů, díky momentu překvapení a posilňujícímu lektvaru mu vytrhla hůlku a namířila ji na Pána zla.
"Avada kedavra!" zaznělo síní. Resa se sesunula k zemi. Její modro-šedé oči byli doširoka otevřené a bez života.
Za ní stál Draco, v ruce držel hůlku a v obličeji nenávistný výraz...
Dva lidé seděli vedle sebe na podlaze cely se zády opřenými o stěnu. Malým okýnkem sledovali západ slunce. Jejich propletené ruce spočívaly mezi nimi.
"Draco, nedokážu mu vzdorovat dlouho," promluvila dívka. "Až tě o to poprosím, osvobodíš mě?" Malfoy se na svou přítelkyni nechápavě podíval. Pak se mu hrůzným poznáním rozšířili oči.
"Ne, tohle po mě nemůžeš chtít! Nechci tě zabít...nedokážu to." vykřikl.
"Prosím..."
"Nejde to," zašeptal. Zvedl se a odešel.
Stál před jedním z několika domů. Hustě pršelo a on si vzpomněl na Theresu. Dívku, kterou miloval a zabil. Zatřepal hlavou, aby se zbavil vzpomínek a zazvonil. Dveře se otevřeli a v nich stál muž. Jeho pohled byl obezřetný, ale i překvapený. Dřív, než stihl něco říct promluvil Draco.
"Chci se k vám přidat, Pottere."
***
"Thereso, pojď sem. Sedni se vedle mě...chci ti něco říct." Asi třináctiletá dívka si sedla vedle své matky. Stejně jako ona měla rusé vlasy, ale oči měla po otci. Dívala se na ženu, jak z kapsy vytahuje sametovou krabičku.
"Podívej se dovnitř, Reso," přikázala ji matka. Nechápavě poslechla. Vevnitř ležel krásný přívěšek. Okamžitě ho poznala...vždyť o něm tolik slyšela.
"Maminko, ale to je..."
"Ano, právě držíš v ruce přívěšek Moci...dědictví mé rodiny," usmála se a začala vyprávět: "Kdysi dávno ho nechal pro svou manželku, Taniu, vyrobit jeden mocný muž, Desmond. Byl to jeho důkaz lásky, protože ji nedokázal vyjádřit slovy. Žena ho přijala a vystavovala ho obdivu. Za nějaký čas se stala velice váženou a nechala se unést pýchou. Zapomněla na lásku. Jednou jí přepadli dva zloději a chtěli jí ukrást přívěšek. V tu chvíli z něj vytryskly dva paprsky a ti muži byli na místě spálení na prach. Tania se polekala a žádala vysvětlení. Muž jí řekl, že ten přívěšek není jen jako ozdoba, ale má jí i chránit. Chvíli se zdálo, jako by všichni zanechali pokusů sebrat přívěšek právoplatnému majiteli, ale opak byl pravdou.
Na jednom z plesů, pořádaných na ženinu počest, se objevil velice přitažlivý mladý muž. Začal se Tanie dvořit tak, aby to Desmond nezpozoroval. Ženě to samozřejmě dělalo dobře a tak podlehla. Začala s ním podvádět manžela. Jednou ráno se žena probudila a zjistila, že přívěšek je pryč. Vedle ní byl lísteček se vzkazem: Násilí není jediná cesta.
Když to Desmond zjistil, rozzuřil se. Hledal měsíce a nakonec přívěšek našel. Začaroval ho tak, že sloužil jen ženám. Když přišel domů, Tania po přívěšku natahovala ruce, ale Desmond ho dal jejich dceři, Trix. Tehdy se ztratil z očí. Říká se, že byl zničen... A tak to musí zůstat. Nikdy už ho nesmí uchvátit někdo jiný, než naše rodina. My jsme vázáni starobylou přísahou, že ho budeme chránit...i za cenu svého života. Od té doby se předává z matky na dceru. Po mé smrti bude na tobě a Katie, aby jste ho ochránili. Nesmí se dostat do rukou žádnému muži..."
"Neboj se, maminko. Budu ho chránit..."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí naše povídky?

Jo, jsou dobré 58% (105)
Nejsou špatné, ale tolik mě nezaujali 26.5% (48)
Hrůza, smažte to! 15.5% (28)

Komentáře

1 astina astina | Web | 13. dubna 2008 v 11:52 | Reagovat

ta první část se mi líbila, moc líbila, jen nevím, proč je tam ta druhá s tím předáním přívěsku... to mi tam moc nedává smysl, ale jinak se mi to líbí...

2 astina astina | Web | 13. dubna 2008 v 12:30 | Reagovat

tak jo, ted už to chápu :D

a jo, líbilo se mi to, moc.. :)

3 Lisa Lisa | 4. května 2008 v 19:13 | Reagovat

Páni tak thole je vážně úžasná jednorázovka!!!!Moc se mi líbí je tak smutná............................

4 Ar-lee Ar-lee | 5. května 2008 v 15:02 | Reagovat

Děkuju...

5 Tereza Tereza | Web | 11. května 2008 v 9:38 | Reagovat

je to hezký, ale neměla to bejt jednorázovka? :-))

6 Ar-lee Ar-lee | 11. května 2008 v 18:15 | Reagovat

Tereza: Měla, ale nějak se to prodloužilo...Nevešlo se mi to do dvou tisíců znaků, no...vadí to????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama