Láska všude kolem nás - 4. Kapitola

3. dubna 2008 v 20:52 |  Zakázané ovoce
Právě sem dopsala tu slíbenou kapitolu Zakázaného ovoce, tentokrát to po mně nečetla Ar-lee, takže za případné chyby a překlepy se předem omlouvám.

Společenská místnost byla opuštěná, aby taky ne, když bylo už hodně po půlnoci. Všichni už dávno spali ve svých postelích klidným psánkem. Náhle se ale ozvaly jakésy kroky z chodby. Muselo to být víc lidí, pak bylo slyšet halsy a po chvíli ti lidé vešli dovnitř. Za nimi se ještě ozývala Buclatá dáma ze svého obrazu: "Co tady děláte, takhle pozdě?!"
Jeden z chlapců ze sebe setřásl neviditelný plášť a postupně z pod něho vylezli i zbývající dva. James ho sroloval a zastrčil do kapsy.
"Téda, to bylo úžasný!" Usadil se se spokojeným výrazem do křesla Sirius. "Konečně nějaký to odreagování, ještě že toho Rema máme."
"Kluci, já mám hlady, zakňoural Červíček.
"Ale kuš, dyť si měl večeři jak za dva," usměrnil ho třetí z party.
Proto teda jen pokrčil rameny a usoudil, že když nemůže jíst, bude nejlepší jít do postele.
Zbylí dva zůstali ve Společence sedět naproti sobě. Byli dlouho zticha a každý se poddával svým myšlenkám. Tichošlápek si nevědomky povzdechl, čímž na sebe upoutal pozornost.
"Tak dost!" Třískl rukou do opěradla svého křesla James.
"Co je?" Zeptal se vyděšeně Sirius a dlaní se držel místo, kde má srdce, jako by se bál, že mu vyskočí ven.
"Co s tebou proboha je? Pořád jenom sedíš a vzdycháš a..." najednou se rozzářil jako sluníčko a jako by se mu vedle hlavy rozsvítila pomyslná žárovka. "Kamaráde, ty ses nám zamiloval! Tak povídej, kdo to je? Ta hezká blondkýnka z pátýho ročníku?"
"Ale prosim tě, nikdo to není," odbyl ho ledabyle, ale bylo na něm trochu znát, jak moc byl nervozní.
"Nekecej! Že mě to nenapadlo dřív, dyť je to tak jasný a já blb si myslel, že se zase něco stalo doma a ty mi to nechceš říct," mlel dál rozjařeně. Byl rád, že se jeho kamarádovi vlastně nic nestalo. Ten takovou radost neměla, zvedla se a zamířil k ložnicím: "Du spát," houkl přes rameno a zmizel.
***
Černovlasý chlapec seděl vedle rusovlásky pod dubem u jezera, svou ruku měl položenou volně na jejích ramenou a ona se lehce opírala o jeho hruď. Seděli tam jako šťastně zamilovaný pár a společně se dívali na východ slunce. Všude okolo bylo uplně prázdno, protože všichni ještě apali. Jeden její pramen jí odhrnul z obličeje a dal za ucho, ale jemu samotnému nevadilo, že má v očích spadené své černé vlasy.
"Miluji tě Siriusi," zašeptal mu Lily do ucha a letmo ho políbila na tvář. Potom najednou cítil všude okolo sebe vodu, otřepal se a otevřel oči. Nad svojí postelí uviděl stát vysokého rozjařeného chlapce s černými vlasy a kulatými brýlemi na nose. V ruce držel jakousi nádobu, která byla ještě před chvílí plná vody.
"Jamesi, ty blbečku, co děláš? TAkovej nádhernej sen a ty mi ho takhle zkazíš," rozkřičel se, pak si ale uvědomil, že to to tom snu říkat neměl, ale už bylo pozde. Věděl moc dobře, že by si neměl nechávat zdát takové sny, protože ho to akorát ničí, ale co mohl dělat?
"Jo?" Podíval se na něho přítel z poza brýli s pozvednutým obočím. "A copak se ti zdálo? Poděl se o své zážitky se svými nejbližšími." Nahodil svatoušský výraz a sedl si na zem k jeho posteli.
Ten se rozhlédl po pokoi a hledal pomoc u svého spojence Remuse, ale teprv když ho nikdy neviděl, si uvědomil, že je na ošetřovně, kvůli jeho malému chlupatému prblému.
"Ále, že sme vymysleli na Filche úžasnou past, akorát nevim, jestli se do ní chytil, protože si mě polil, trumbero," improvizoval co nejrychleji a úlevně si oddychl, když se v hnědých očích objevili roš´tácké jiskřičky.
"A co to bylo za nástrahu? To vyzkoušíme a uvidíme, jak ten sen dopadne," zakřenil se na něho.
"No ehm, vlastně
, nejdřív sme ho přilepili kouzlem k podlaze společně s tou jeho kočkou a pak, no ehm, když se snažil odlepit, tak sme kouzlo na něm zrušili a ..." soukal ze sebe zamyšleně.
"Filch spadl do neviditelnýho slizu, že jo!" Vykřikl nedočkavě James.
"No eh, vlastně jo, spadl do slizu a pak se na něho ještě vrhnul Červíček a začal ho kousat do prstů u nohou..." V tom se do hovoru zapojil i třetí chlapec: "Tak to teda ne, já nikomu nohy žrát nebudu!!!"
"No vidíš a my sme to mysleli jen pro tvé dobro, když máš pořád hlad."
"Já nemám pořád hlad, já mám normálně často hlad, to akorát vy jíte málo," ospravedlňoval se marně.
Nakonec vylezli z postelí, převlékli se, umyli a odešli na snídani.
James hned jak vešel do Velké síně chtěl zamířit k té části stolu, kde seděla Lily. Jeho přítel ho však chytil za rukáv a zatáhl ho zpátky. Zmatené čokoládové oči se setkali s těmi šedivými a hledali v nich vysvětlení k jeho chování.
"Víš co sem ti říkal ne?" Zašeptal. "Dělej, že už tě nezajímá a ona příde sama. Chce to jenom trpělivost." Přisedl si k Petrovi, který už se cpal jako divý a dal se do jídla. Upřímně doufal, že tato metoda na rusovlásku zabere, chtěl, aby byli ti dva spolu, aby pro něj bylo snazší, nemyslet na ni jako na krásnou dívku, ale jako na dívku nejlepšího přítele.
Během snídaně vešel dovnitř jeden Mrzimorský student, který ale místo ke svému stolu zamířil ke stlou Nebelvíru, zastavil se asi uprostřed, sklonil se k dívce, na jejíž rudých vlasech se odráželo slunce, proudící do místnosti oknem. Dívka se otočila, skočila mu kolem krku a políbila ho na uvítanou.
"Tak už aspoň vim, kdo je ten Evansový kluk," prohlásil Sirius s hraným nezájmem, ale jeho samotného přešel hlad a odstrčil svou snídani stranou. Všiml si že Dvanácterák na tom není o moc lépe, byl celý pobledlý a stále upřeně hleděl na ty dva.
"No tak brácho, to bude v pohodě, fakt, uvidíš..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí naše povídky?

Jo, jsou dobré 58% (105)
Nejsou špatné, ale tolik mě nezaujali 26.5% (48)
Hrůza, smažte to! 15.5% (28)

Komentáře

1 M@rt!nk@ M@rt!nk@ | Web | 3. dubna 2008 v 20:58 | Reagovat

ahojky nechceš spřátelit?

2 Mischa Mischa | E-mail | Web | 3. dubna 2008 v 20:58 | Reagovat

Táááákže... Pokud je ti smutno, pokud nemáš kam se vrtnout a co dělat stav se u mě :D... spousta muziky, sem tam obrázek, výhled do mýho světa a vyprávění (dlouhé zimní noci ještě neminuly, tak ať je po večerech co dělat) → S pozdravem Mischa ♥

3 Ajda Ajda | Web | 3. dubna 2008 v 21:05 | Reagovat

ahoja mam mensi prosbu sem si dala na ewatour video no a potrebuju hlasky thak asi 2 clanek u me na blogu je kde se muzes registrovat oni ti do 2 hodin poslou na meil heslo pak se prihlasis a das mi hlasek jo to vse neni za darmo dam ti za tuto snahu 2 diplomky

jen pro tebe pac zadny spolcaky nedelam sou trapny jo a taky pls rekni vsem svym SBeeeckum jesi to pro me udelas si na mrte a ja pro tebe hlasnu vsude ju???? jo taky lidi jesi pro me hlasne je to mrte clovicek a azsnete si neco s ni thak i semnou ju????? thak pls jeste napis jesi hlasnes a pllllllllls dej mi ten hlasek mocinky pllllls je to pro me mrte dulezity jo pls moc te pls i proto takovejch radku budu ti sem pridavat komentiky vse co si reknes reknu o tvym blogu vsem co znam jen pls hlasni tam pro me neni to uplne zadarmo moc pllllllllls

jo a taky je tam pro gerarda waye

no za ewu je to za 2 diplomky a za geeho je 1 plllllls pomoz mi

4 Tlouie Tlouie | 5. dubna 2008 v 8:50 | Reagovat

to M@rt!nk@: ahoj, prosim tě nespletla si odkaz? Chtěla sem se kouknout, jakej máš blog, kvůli tomu spřátelku a nějak mě to hodilo na stránky fotbal.0000.cz dyštak na to koukni a ten odkaz nám napiš ještě jednou...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama