Přetvářka

2. dubna 2008 v 20:56 | Tlouie |  Jednorázové
Mám tady pro vás jednorázovku, napadla mě, když sem poslouchala písničku Everybody´s Fool od Evanescence, no vlastně sem dneska celej den pořád dokola pouštěla tu písničku protože se v tom tak trochu vidim. No takže sem se pokusila vystihnout její pocity. Doufám že se mi to podařilo. Jinak pokud tu písničku náhodou neznáte, určitě si jí pusťte... zde

Seděla v koutě svého pokoje na zemi, přitisknutá ke zdi a koleny přtaženými až pod bradu. Nevěděla co by měla dělat, ani co si myslet, uvědomila si, že osoba, kterou znala ze všech nejlépe jí zradila. Nevyznala se v sobě, chtělo se jí křičet, ale nebyla toho schopná, nedokázala to pochopit. Snažila si vzpomenout a uvědomit si kdy se z té osoby stala taková loutka. Nikdy před tím si toho nevšimla. I když jí byla tak blízká.
Vzpoměla si na ty chvíle, kdy ta její přítelkyně seděla se svými přáteli v kavárně a báječně se bavila stejně jako ostatní, ale bavila se i tam uvnitř, nebo to byla jen maska? Jak často se vlastně přetvářela? Kdy se opravdu chovala podle toho jak si cítí? A dělala to vůbec někdy? Kdy se z ní ta loutka stala? A kdo jí k tomu donutil? Nebo si snad tuto cestu vybrala sama?
Ráda by jí pomohla, ale nevěděla, jestli o to vůbec stojí, vždyť i před ní se přetvařovala, proč nikdy nikomu neřekla, co všechno jí trápí? Vzpomněla si, že říkávala, že nikdy dřív nechtěla dělat to co teď dělá, dál to zamluvila tím, že o tom totiž nikdy nepřemýšlela, ale byla to pravda? Co když dělala jenom to co se od ní očekávalo? A co se skrývá pod tím úsměvem dokonale šťastné dívky?
Zvedla se ze země a došla k zrcadlu, původně se chtěla jen trochu upravit, ale když se na sebe podívala, viděla někoho uplně jiného, nedokázala to popsat, jako by to ani nebyla ona. Odhrnula si vlasy z obličeje a pokusila se o svůj tradiční zářivý úsměv, ale i ona sama viděla, jak moc je křečovitý a falešný. Už to nedokázala dál skrývat, už nechtěla být dál tou loutkou všech. Konečně si přiznala, jak moc se snaží splnit očekávání jiných, aby byli spokojení a sama pro to trpěla. To ona byla ta zrádkyně, díky které se tak cítila. Zradila sama sebe...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí naše povídky?

Jo, jsou dobré 58% (105)
Nejsou špatné, ale tolik mě nezaujali 26.5% (48)
Hrůza, smažte to! 15.5% (28)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama