9. kapitola

15. října 2011 v 0:10 | Ar-lee |  A přece se točí...

Přeju krásné čtení...

"Nyní je čas přistoupit k méně slavnostním věcem," pokračoval Albus poté, co všichni vzdali hold novým členům a zase se usadili. "Nové poznatky?" zeptal se. Jako první vstal Havraspárský velitel.

"Nic překvapivého a závažnějšího, než obvykle, můj pane Minos." Při posledních slovech se poklonil a znovu usedl. To samé následovalo u Mrzimoru. Nato přišel na řadu Parker.

"U nás je problém, Minos," promluvil a pohledem zalétl k havraspárským. Debbie si všimla, že zkrátil oslovení, kterým Ala častovali ostatní. "Pár havraspárských kluků se nevhodně neváží na našich divek." Milton se prudce zvedl, až zavířila modrá látka, která byla položena na lavici.

"Nesmysl," zavrčel. "My nejseme takoví hadi jako vy." Parker se jenom ušklíbl a opět se zadíval na Albuse.

"Bylo mi oznámeno, že jsou žádáný a již mírným nátlakem donucovány k plnění…službiček." Lesterová se otřásla při tonu hlasu, jakým zmijozel vyřkl poslední slovo. Okamžitě se jí v hlavě objevily nápady, jaké službičky to mohou být. A spojily se se záblesky vzpomínek.

"Snažíš se očernit ostatní, Parkere?" zařiel Milton a chtěl se na něj vrhnout, ale Alův pohyb ho překvapivě zastavil. Asi k němu cítí opravdu velikou úctu, pomyslela si Debs.

"Znáš pravidla, Miltone," upozornil spolužáka mladší Potter, ale oči nespouštěl ze zmijozelských. Všichni měli neprostupné masky na obličejích a skoro stejně bezvýrazné i oči. Skoro. "Každá stížnost musí být prověřena," kývl na Parkera a ten trochu sklonil hlavu. Jediný výraz respektu a přesto více vážený než všechno ostatní. Debbie se podívala na Jamese, aby jí to nějak vysvětlil, ale on se ani nehnul. Jenom přímo zíral na zmijozele. Stejně na tom byl i Andrew. Muselo se dít něco neobvyklého. Něco…zvláštního.

"Zmijozel si nikdy nestěžoval," šeptl jejím směrem Elliot, ale oči nespustil z Ala. "Všechno řešili tajně. Mezi sebou. Byli za to káráni. Je to…nezvyklé." Lesterová kývla, i když věděla, že to nemůže vidět.

"Má pravdu. Parker," zamumlala ona a překvapeně zamrkala, když se na ni Harrison a Potter prudce otočili. Slyšeli ji. Chase jenom přikývl.

"Co to říkáš, Deborah?" zeptal se James. Tím, že jí oslovil celým jménem si Debs uvědomila, že jde o něco vážného.

"Předtím jsem si to neuvědomila, ale teď, když to Parker řekl, tak ano. Všimla jsem si, že havraspárští kluci otravují holky ze Zmijozelu."

"Já ne," zabrblal Andrew a znělo to hodně nevěřícně. Debbie pokrčila rameny.

"Jsi kluk."

"No a?" dožadoval se vysvětlení. V jejich rozhovoru je přerušilo mírné zakašlání. Ani jeden z nich si nevšiml, že se na ně dívají ostatní v místnosti. Lesterová se nepohodlně ošila a snažila se schovat mezi své přátele. Albus pokývl, aby vysvětlili, co je přinutilo vyrušit ostatní v jednání.

"Omlouvám se, Minos," ujal se slova James, "ale naše členka, Deborah, ořišla s tím, že si všimla jistých náznaků nesprávného jednání, na které poukazoval Parker." Od zmijozelských zaznělo nesouhlasné brblání.

"Žádám, aby to Lesterová přednesla před námi všemi." Parker se očividně chytil této nové skutečnosti. Debbie trochu nervozně vstala. Věděla, že to musí říct, ale moc se jí nechtělo. Zpropadená pozornost.

"Všimla jsem si, jak čtyři kluci z Havraspáru otravují postupně tři holky ze Zmijozelu. Bylo vidět, že s tím Deveriová, Marxová a Nestová nesouhlasí, ale nikdy nic nedělal. Odehrávalo se to většinou po večeři nebo před snídaní." Debbie domluvila a byla velice ráda, že se může opět posadit. Byla si vědoma pátravého pohledu, kterým jí provrtával velitel Zmijozelských.

"Pitomost," zavrčel Milton. "Jak jí můžeme věřit? Je mezi náma teprv pět minut a hnedka podává Svědectví. Jsou domluvený!"

"Také jsem si toho všimnul." Všichni se udiveně podívali na Elliota. Pořád sedět a tvářil se netečně, ale byl to nepopíratelně jeho hla, který prve zazněl.

"Proč jsi to neoznámil?" zeptal se Minos.

"Je to věc Zmijozelu," odpověděl Chase, jakoby to bylo jasné a kdo to nechápe je idiot.

"Ty jeden malej podrazáckej hajzle!" vykřikl jeden ze zmiiozelských. "Kvůli tobě moje sestra trpěla!" Parker prudce strčil do právě promluvšího a tím ho usadil zpět.

"Omlouvám se za nevhodné vyrušení," uklonil se směrem k Chaseovi a následně k Alovi. Debbie bylo nějakým způsobem jasné, že za tohle malé ponížení, za tuto poklonu, bude Deveri pikat.

"Chci výpovědi dotyčných dívek," rozkázal Albus směrem ke zmijozelským. Pak se obrátil na Havraspáry. "Po vás chci, abyste obviněné sledovali. A pokud jim někdo varuje, bude potrestán. Nic na tom nemění fakt, že jeden z nich je tvůj bratr Miku." Zelené oči se tvrdě upřely na Miltona a nespustili se z něj, dokud nekývl na srozumněnou.

"Žádné další věci k oznámení?" zeptal se pak, a když se nedočkal kladné odpovědi, rozpustil setkání. Všichni bez řečí vstali a začali odcházet. Nebelvírské čekala ta samá cesta, ale pro Debbie uběhla velice rychle, protože měla o čem přemýšlet. Ostatní jí v tom nechali. Před obrazem Buclaté dámy se od nich Elliot bez jediného slova odpojil a vyrazil směrem ke knihovně. Až ve společenské místnosti James přerušil ticho. Přisedl si k Debbie na pohovku a ramenem do ní drknul.

"Teda Debs, byla jsi přijata a hnedka jsi podala Svědectví! To je čest, víš o tom?" zasmál se a spokojeně se protáhl. Hodiny nad krbem ukazovaly krátce po půlnoci.

"Jaký Svědectví?" zeptala se trochu nespokojeně. Nevěděla, že uteklo tolik času a nebylo jí příjemné, že nerozumí několika věcem, co se za večer udály.

"Svědčila jsi ve prospěch návrhu Zmijozelu," pokrčil rameny Drew. "Teďka tě chvilku nebudou mít v ostatních kolejích rádi. Ale to přejde," utěšil ji a posadil se na křeslo u krbu. Pohrabáčem prohrábl uhlíky, dokud z nich nevyskočil plamen a nezačal stravovat novou dávku dřeva.

"Mike je fajn kluk. Zásadovej pevnej kluk, ale nemůže uvěřit tomu, že by jeho brácha něco takovýho dělal. Popravdě bych tomu taky nevěřil, pokud bys to nepotvrdila." Deborah se na oba podívala a přemýšlela, kdy byla odhalena totožnost těch násilníků. Muselo to být někdy v dobu, kdy jí Elliot vysvětloval neobvyklost situace.

"A kdybys o tom nepromluvila ty, tak by nejspíš mlčel i Chase. On je…kdyby nebyl tak dobrý bojovník, tak nevím. Všem se zdá, že je až moc arogantní," povzdechl si Potter.

"Není arogantní. Jenom se nemontuje do věcí, co se ho netýkají." Z nějakého důvodu ho musela bránit. I na ni dřív působil arogantně, ale když se s ním seznámila, nějak pochopila. Vnímal všechno okolo, a přesto nechával věci plynout tak, jak byly. Pokud by byl požádán o pomoc, zasáhl by. Ale kdo by žádal někoho, kdo žije jen sám se sebou a pro sebe?

"Debbie, neříkej, že ses do něj zabouchla!" začal se smát James.

"Pitomče," zavrčela na něj Debbie a odběhla do ložnice. Vážně se potřebovala prospat.

***

Pondělí ráno přišlo až moc rychle. Neděli se Debs rozhodla strávit v posteli. A dodělat úkoly, které zanedbala. S Cařinou pomocí. Kate jí naproti tomu skoro až rušila svými historkami z famfrpálové šatny. Opravdu nepotřebovala, aby jí z eseye na Lektvary vyrušovala Jamesova mužná hruď nebo Andrewův pevnej zadek. Bethany jenom seděla na posteli a uculovala se, takže Debs pojala podezření, že se zamilovala. Což bylo dobře, moc dobře. Nikdo si to nezasloužil víc, než Beth. Věděla, že ani jedna z jejích spolubydlících si toho nevšimla. Neměli ten správnej pozorovací talent. Bethanino tajemství by bylo ohroženo, kdyby ny pokoji byla i Elizabeth, ale ta měla od rána zkušební rande s několika kluky, aby si vybrala. Jen a pouze Eliz mohli jindy žárlivý a sebestřední chlapci odkývnout hromadné rande. A Deverauxová se jejich soutěžením bavila. Ovšem jen ve zdravé míře.

Odpoledne přišla Kate ze společenské místnosti s tím, že se po Debbie shání James, ale Lesterová neměla na nikoho náladu. Strašně dlouho nepsala domů a teď byla zrovna v nejlepším, takže jí odbyla. Kdyby Jamie chtěl něco důležitého, věděla by to. Pokusil by se totiž vydupat do jejich ložnice, což by se mu nepovedlo a dívky z ostatních ročníků by začaly pištět. Takže vše bylo v pořádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama