Listopad 2011

Pozor!!

6. listopadu 2011 v 20:19 | Ar-lee |  Zprávy
Vkládám sem na prosbu Andy, kterou možná znáte i pod přezdívkou Tlouie, tuhle žádost. Kdyby někdo mohl, prosím pomozte.

POZORTE! JEDNA KOČIČÍ SLEČNA Z PRAHY HLEDÁ NOVÉHO PÁNÍČKA
(autorkou následujícího textu je Polgara)

NYNÍ JIŽ TEDY PŘEDÁVÁM SLOVO POLGAŘE, KTERÁ VÁS S KOČIČKOU SEZNÁMÍ...

Není to tak dlouho, co jsem na svém minulém blogu sháněla nového majitele pro jednoho kočičího mrňouska. Prvně se na mě obrátila Sussanah, která se mě ptala, jestli bych nechtěla ještě jedno koťátko, ale vzhledem k tomu, že v té době jsme měli doma již dvě dospělé kočičky a jedno ani ne půlroční stvořeníčko, jsem si ho vzít nemohla. Proto vznikl článek s názvem - Hledá se páníček. Nyní už máme kočičky jen dvě, protože jednu jsme nedávno museli odvést na veterinu k uspání díky nemoci, kterou se nepodařilo vyléčit, i přestože jsme se o to snažili.
V poslední době se s koťátky, která hledají nový domov, roztrhl pytel. Jsem vděčná za to, že už se tolik netopí, ale to, co mi děda vyprávěl o tom, jak se to s těmihle drobečky dělalo dřív (hlavně na vesnicích), mě dost vyděsilo. To je člověk opravdu tak bezcitný?
Teď mě poprosila o pomoc Andy (jedná se o ženské jméno). Kotě si chtěla původně nechat, ale k situaci, která u ní nastala, tak z jejích plánů sešlo a mrňousek musí pryč. Pořád tady píši o drobečkovi, ale přitom už to žádný drobeček není. Jedná se o rok starou černo bílou kočičku, které Andy říká Pája. Podle informací, které jsem od ní dostala. Jde o přizpůsobivou kočičku, která je hravá, rychle si zvyká na nové prostředí a má ráda lidi. Což je docela s podivem, jelikož Páju našli odhozenou na ulici, ale měla štěstí a ujali se jí hodní lidé.
Pája je naočkovaná, odčervená, a jestliže by se jí někdo ujal, dostal by k ní i celou výbavu. Andy také dodává, že je zvykla pouze na byt a byla by ráda, kdyby se jí ujal někdo, kdo žije v takovémto prostředí. Nicméně pokud se Pája chystá ke spaní, tak si lehne blízko své paničky, začne jí lízat ruku a líže tak dlouho, dokud neusne. Jako všechny ostatní kočičky, tak i tohohle klidného tvorečka občas chytne rapl a začne útočit na záclony, ale dělá to jen jednou do měsíce, jako kdyby věděla, že se to dělat nemá. Kytky, boty a jiné oblíbené kočičí předměty nechává na pokoji. Pořád je hravá a mazlivá jako malé kotě.
Ani s cestami na veterinu nemá problém. V podstatě to znamená, že se jen schoulí, klepe se, ale není nijak agresivní. Myslím, že tím dává najevo, že se jí tahle cesta nelíbí, ví, co ji čeká a přeje si, aby to už měla za sebou.
Také Páje dělá problém, nečekaná změna granulí na kterou špatně reaguje, buď dva dny nejí či dostane dost nepříjemný průjem. Jinak jí absolutně všechno. S granulí má nejradši značku Friskies.
Pokud někdo shání zvířecího přítele, tak ať se ozve Andy na email - an.kolmanova@seznam.cz anebo na telefonní číslo 775 093 138.