Kapitola padesátá šestá - Nebude jiná možnost

15. února 2012 v 22:09 | Ar-lee |  Jackiina hvězda
Takhle kapitola mi šla dost těžko napsat. Je to takové...přiblížení. :-D


Ashworth si přitiskl kus gázy k ráně na rameni a něco si pro sebe zabručel. Seděl v kuchyni na Grimauldově náměstí a poslouchal dohadování ostatních. Jeden křičel přes druhého, snažili se na někoho svalit přítomnost Smrtijedů u domu, který měl být bezpečný. Sice se díky skřítce nedostali dál, ale čekali. A nakonec by se jim naskytla možnost, jak získat, co chtějí. Byla to jenom hra o čas. A díky bohu, Řád tam byl dřív.
Briana celkem překvapilo, že ještě neobvinili jeho. Dřív to tak bylo vždy, ale teď byl asi neviditelný. Nebo ho chránila přítomnost madam Pomfreyové, která ho ošetřovala. Vlastně by to zvládnul i sám, ale proč odmítat pomoc. Takhle to bylo rychleji. Hned, co ho ošetřovatelka propustí, měl v úmyslu navštívit Jackie. Pan Weasley, který jim s několika dalšími přišel na pomoc, říkal, že se tady objevila, řekla jim o Smrtijedech a pak spolu s Kráturou zmizela. Brianovi bylo jasné, že jí skřítek přenesl do jejího domu. Tam byla v největším bezpečí. Nic se nedostane přes skřítka chránícího svou paní. Technicky vzato sice Cooperová neměla s Kráturou nic společného, ale zřejmě něco, co udělala, donutilo Kráturovu podstatu přijmout ji jako svou novou majitelku. K Brianovi se přiřítil Lupin a soptil vzteky.
"Mohlo se ji něco stát, ty zabedněnče!" křičel na něj. Chtěl Ashwortha chytit za triko, ale do cesty se mu postavila Poppy.
"Tak dost, Remusi. Tento muž je zraněný a ty se ho ani nedotkneš," pronesla klidným rozhodným hlasem.
"Mohli ji chytit a zabít! Proboha, vždyť je to jenom mudla! Neměla tam co dělat."
"Tohle pro tebe znamená, Lupine? Pouhou mudlu?" zavrčel Brian a vstal. Přítomnost vlkodlaka ho vždycky rozčilovala. A po hádce, kterou vedl s Jackie, měl velice blízko k tomu, aby remuse Lupina nenáviděl.
"Není schopná vést válku s kouzelníky!" trval na svém vlkodlak. Ashworth se oblíkl a vydal ke dveřím.
"Každý má pravo bojovat o svůj život, Lupine. A to je to jediné, co Jackie dělá." Rozhodl se nevšímat si pár lidí, kteří na ně přesunuli svou pozornost. Musel se vydat za Cooperovou a oznámit ji, že on i Moody jsou v pořádku. Byl rád, že ihned po prosbě o pomoc odešla. Již několikrát spolu mluvili o vlkodlakovi. Ashworth věděl, jak moc ji na něm zápeží, ale nakonec dospěli k rozhodnutí, že zatím není uplně bezpečné, aby se sešli. Jackie pochopila, ale každý už je teď někde jinde. A jejich společná minulost společně s tím, co se stalo zatím, co se neviděli, jim nedovolovala navázat tam, kde přestali. Lidé se časem mění. A nějaké změny jsou nepřekonatelné.
Brian se přemístil k sobě do bytu, ale pouze, aby se převlékl. Nechtěl, aby ho Cooperová viděla takto. Jakmile si oblékl čisté triko a opláchl se, přemístil se do lesa nedaleko Cooperovic domu.

***

Jackie zhasla lampičku vedle postele a oddechla si. Dole v obývacím pokoji seděl Brian s Jacobem a o něčem diskutovali, přestože bylo dlouho po půlnoci a její bratr musel zítra do školy. Už uběhly dva měsíce od začátku školního roku a on vypadal nadšen vším, co brali. Jackie si za tu dobu párkrát napsala s Harrym, ale na víc bylo moc brzo a on byl zaneprázdněn. Přesto byl velice překvapen její znalostí teorie. To bylo totiž jediné, co mohla na Grimauldově náměstí dělat. Číst. Chytilo jí to natolik, že si s Harryho dovolenim vypůjčila několik knížek z kníhovny a díky Brianově pomoci je mohla obměňovat. Lehce pohladila rukou knihu, kterou právě četla. Prsty přejela po kůži, kterou byly potaženy desky, a konečně nechala projít úlevu celým svým tělem. Dokud se Ashworth neobjevil u jejich dvěří, nevěděla, jak moc je napnutá. V první chvíli se mu chtěla vrhnout kolem krku, ale nakonec si to rozmyslela. Nechtěla ho tolik vyvést z míry. Tak se mu pouze dívala do očí a uklidňovala se. Pozvala ho na rychle připravenou večeři, při které se Jacob snažil uvolnit náladu příběhy ze své školy. Nakonec se mu to povedlo.
Cooperová byla ráda, že ji Krátura vylíčil vše, co viděl na ústředí. Mohla se tak lépe připravit. Jen doufala, že se Ashworth nedostal do nějakých potíží. Jared ještě před jejim odchodem říkal, že měli podezření ohledně sledování Smrtijedů již dřív. I teď, když bylo po všem, Jacks přemýšlela, jeslti se nemá vydat na Grimauldovo náměstí a všem to oznámit. Již poslala Kráturu se vším, co věděla k Brumbálovi, ale asi by bylo jistější, kdyby to všem řekla osobně. Ovšem jedna věc ji v tom stále bránila. Spíš osoba. Remus. Věděla, že dřív nebo později se s ním stejně bude muset vidět. Věděla, že Brian se to snaží co nejvíc oddalovat, i když ji nebyly uplně jasné jeho pohnutky. Ale ona nebyla z těch, co odkládají problémy. Zvykla si jim čelit. A neměla v plánu nic jiného. Nakonec nebude jiná možnost.

***

Brian se převalil na posteli. Bylo už dlouho po půlnoci, ale on stále nemoc usnout. Na Jacobovo naléhání se nakonec rozhodl zůstat u Cooperových na víkend. Zítra sice ještě musel do práce, ale pak již čekaly dva volné dny. Cooper mu slíbil, že si je užijí a nikdy na ně nezapomene. Ashwort se pousmál do tmy. To bylo velmi domýšlivé prohlášení.
Byl to opravdu velice pěkný večer. Ale to, co se stalo, když přišel, bylo…zvláštní. Dveře otevřela Jackie a v první chvíli to vypadalo, že se mu vrhne kolem krku. Nakonec se ovládla, za což byl neskonale vděčný. Nevěděl by jak zareagovat. Nakonec se mu jenom dívala do očí. Což bylo možná horší. Trvalo to chvilku. Nebo možná rok. Ta zvláštně hnědá barva ho celého obklopila a nechtěla pustit. Najednou se cítil bezpečně. Jako doma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama