Zrcadlo 2/2

6. března 2012 v 0:13 | Ar-lee |  Jednorázové

Druhá polovina.

Svatba proběhla přesně, jak očekávala. Hosté ani z jedné strany neoplývali nadšením, snad až na Frederikovu sestru, která se vyjádřila ve smyslu, že určitě budou kamarádky. Kai to neviděla tak pozitivně. Přece jen byly od sebe věkově o patnáct let. Ale nač ničit něco, by možná mohlo být. Kaireen se opřela o stůl, protože se jí najednou zamotala hlava. Moc vína, řekla si. Najednou se jí pevná ruka obtočila kolem pasu.

"V pořádku, drahá?" zašeptal ji Frederik do ucha. Přikývla.

"Jen moc vína a vzrušení," odpověděla stejně potichu. Udivila ji pozornost, kterou její osobě celý večer věnoval. Kdykoli se s někým cítila nepohodlně, objevil se buď on, nebo jeho sluha a zdvořile ji odvedli. Nejčastěji právě od její rodiny. Zbytek oslavy proběhl velice rychle a než si Kaireen uvědomila, stála se svým novomanželem sama v ložnici. Lykke si rozvázal motýlek, sundal si sako a rozepnul košily. Pod ní měl lehce zlatavou kůži. Dle všeho sportoval, ale ne natolik, aby se jeho tělo více změnilo.

"Víno?" nabídl ji. Odmítla a přešla do koupelny, aby se převlékla z prostě bílých svatebních šatů. Nejraději by tam zůstala dlouho, ale oddalování nic nepřinese, na to přišla už dávno. Zhluboka se nadechla a došla ve ztemněné ložnici k posteli. Popravdě byla i notně vzrušená. Nemohla Frederikovi nepřiznat, že byl přitažlivý. Takovým speciálním způsobem. Nebyla to krása, nic takového. Jen určitý druh charizma. V očekávání si lehla do postele vedle něj.

"Děje se něco, drahá?" pronesl hravým hlasem. Zavrtěla hlavou, ale pak si uvědomila, že to nemůže vidět.

"Ne. Jen jsem si vždy myslela, že se vdám z lásky," zamumlala. Frederik si vedle ní povzdech a odtáhl se.

"Kaireen, nehodlám tě do ničeho nutit," promluvil do ticha. "Nestojím o poddajnou manželku." Kai se zahihňala.

"Omlouvám se, Frederiku, ale tohle bych od tebe nečekala." Stejně jako on přestoupila na tykání. "Jsi muž, který ví, co chce a dostane to. Říct něco takového tě muselo stát hodně." Podrážděně jí přerušil.

"Kaireen, ušetři mně dlouhého projevu. Mluv k věci. To důležité, co jsem chtěl, jsem skrz tebe dostal. To ostatní je jen luxus." Kai se usmála a něco v ní se změnilo.

"Tohle je to, o čem mluvím. Jsi velice přitažlivý muž. A já jsem sex neměla už opravdu dlouho. A plodných let před sebou nemám tolik, abychom mohli čekat. Takže se chop vedení, drahý, a udělej to, na co máš nárok."

***

"Opravdu to takhle chceš nechat, Kai?" Obrátila se k manželovi a usmála se na něj.

"Ano, takhle je to správně." Pohladila rukou rám zrcadla vyřezávaný ze dřeva. "Bude mi to připomínat, co mám za sebou i před sebou."

"Nejsem zcela jistý, jestli to zrcadlo ladí se zbytkem pokoje," protestoval. Kaireen si povzdechla.

"Tak sem nebudeš chodit," zamumlala a poodstoupila. Ocitla se v pevném objetí. Jeho ruce pohladily lehce vyduté bříško a zastavily se, když o sobě děťátko pod nimi dalo vědět.

"Jak bych mohl být bez své milované ženy, Kais?" oslovil jí přezdívkou, kterou používal pouze její otec. Jedině od nich dvou zněla tak, jak měla.

"Potom se musíš smířit s popraskaným zrcadlem, Riku."

***

Kaireen pohlédla na svého syna, který seděl na trávě a poslouchat vyprávění jeho otce. Milovala tuto idilu. Pak její pohled zalétl k popraskanému zrcadlu, které dříve bylo v jejím rodovém sídle. Vynaložila hodně času na to, aby nalezla všechny střípky a ty, co se přeci jen zatoulaly do neznáma, nechala nahradit. Ale neměla v úmyslu zacelit plochu zrcadla, dokud nezrekontruuje své sídlo. Ne, nezapomněla na sliby otci, ale nějak ustoupily do pozadí, když postupem času zjišťovala, že Frederik je velice příjemný člověk. Nejdříve se spolu naučili žít. Tolerovat se. A poté, postupně, se vše převrátilo v úctu. Ta měla blízko k lásce. Když si na všechno vzpomněla, připadala si, jakoby to byl příběh z červené knihovny. Ale nikdy vše nebylo tak lehké. Několikrát potratila, než se konečně narodil Asmund. Krátce po svatbě si nechala vypracovat plán opravy sídla. Zjistila, že by to byla černá díra, co se týče peněz. Nějakou dobu trvalo, než se to odvážila říct Frederikovi. Bála se, že ji odmítne pomoci. Ale on zcela chápal pohnutky, které jí vedly až k posedlosti sídlem. Proto nakonec společně přišli na plán. Proč z velkolepého staletého sídla neudělat hotel, který si vydělá sám na sebe? Díky bohatství, které měli, si mohli dovolit nízkou cenu služeb. Vyplatilo se. Teď přijímali objednávky na půl roku dopředu. Hotel Borghild byl celosvětově uznávaný. A pojmenovaný po dceři, krerá předcházela Asmundovi. Kaireen věděla, že zrcadlo nikdy neopraví. Jak by mohla? Změnila sídlo na něco zcela jiného. A tak jí stále bude připomínat otce, dětství a celý minulý život. Nikdy si neuvědomila, že tak všední věc může pro někoho tolik znamenat. Ale každý měl svoje přísahy. Každý měl sliby, které z nějakého důvodu nemohl splnit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 snehulka snehulka | Web | 7. března 2012 v 17:47 | Reagovat

super! fakt hezká povídka :-)

2 Ar-lee Ar-lee | Web | 7. března 2012 v 18:10 | Reagovat

Moc děkuju. :-)

3 Andy Andy | Web | 11. března 2012 v 16:22 | Reagovat

Uf, tak jsem konečně přečetla... to mi to trvalo co? Moc se mi to líbí, i když teda je tam dost překlepů, ale tak že seš to ty, tak ti to odpustím no :D Moc se mi líbí ten nápad, jen ta postelová část je nějaká divná, nejdřív to vyznívá, že ještě nikoho neměla a pak najendou řekne, že neměla už dlouho sex... a celkově tadle formulace je tam zvláštní, vzhledem k tomu jak jednají... popravdě by mi to jednání sedělo k trochu jiné době... možná o století dřív. Ale jinak celkově se mi to moc líbilo, hlavně ten nápad...

4 Ar-lee Ar-lee | Web | 11. března 2012 v 21:26 | Reagovat

Tak jsem se pokusila opravit překlepy. No nevím, ale ve čtyřiceti aby byla panna? :-D Spíš tam jde o to, že toho chlapa skoro nezná. A to, jak mluví a celkově se chovají se odvíjí od toho, že to jsou šlechtici. Jasně, nevím, jestli se tak chovají dneska, ale líbilo by se mi, kdyby jo.

5 Andy Andy | Web | 11. března 2012 v 21:29 | Reagovat

no tak jasný, ale ona tam říká něco jako že si vždycky myslela, že se odezvdá z lásky, nebo tak něco, to pak tkahle vyznívá... jo já ti nevyčítám, to jak mluví, taky se mi to líbí, ale pak tam nesedí to, jak s ním mluví otevřeně o tom, že neměla dlouho sex... víš jako že se to nehodí k tomu, jak s ním mluví do tý doby... nebo se to možná zdá jen mě, nevím no

6 Ar-lee Ar-lee | Web | 11. března 2012 v 21:49 | Reagovat

Jasný, chápu, jak to myslíš. A tam právě mělo bejt, že se "vdá" z lásky. Překlep. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama